Moderní programování
učebnice pro středně pokročilé

Moderní programování - učebnice pro středně pokročilé
Klepnutím zvětšíte obálku

Cena 298 Kč

Objednat

(Cena e-knihy 196 Kč)

Co dělat, když se projekt zdánlivě neotevře

Začínající programátoři se ve Visual Studiu mnohdy potýkají s následujícím problémem:

Člověk si chce otevřít nějaký již vytvořený projekt (ať už svůj vlastní nebo třeba projekt rozbalený ze ZIPu projektů doprovázejících učebnice), poklepe na soubor s koncovkou sln nebo csproj a zdánlivě se nic nestane. Přesněji řečeno, člověk mylně usoudí, že se nic nestalo, jelikož se neotevřelo zobrazení Návrháře (Designeru) uživatelského rozhraní.

Že k otevření projektu skutečně došlo, lze zkontrolovat v titulkové liště vývojového prostředí. Bude v ní název otevíraného projektu. Jediné tedy, co je potřeba udělat k tomu, aby se svět vrátil do své správné podoby, je zobrazit Návrháře (Designer). To lze provést následujícím postupem:

  1. Z nabídky Zobrazit > Průzkumník řešení (View > Solution Explorer) otevřete okno Průzkumníka řešení;
  2. Poklepáním na Form1.cs docílíte zobrazení Návrháře (Designeru);
  3. Alternativně lze na Form1.cs klepnout pravým tlačítkem a z kontextové nabídky vybrat Zobrazit kód (View Code) pro zobrazení zdrojového kódu.

Podobný problém

Do podobně vypadajícího problému se můžete dostat, pokud se pokoušíte otevřít projekt, který je zabalen vevnitř souboru ZIP. Tam Průzkumník řešení nepomůže, jednoduše ale stačí ze ZIPu všechno vybalit (ve Windows např. klepnete na soubor ZIP pravým tlačítkem a z kontextové nabídky vyberete Extrahovat vše).